25.3.2016 - AKTUALITY

Kde začít? Tím, že jsem trvale dojatá a šťastná :)? Pro mnohé z vás bych se opakovala, protože to ode mě slyší nebo čtou denně.. Ale co naplat, je to tak :).
DĚKUJI!!! S pokorou a nekonečnou láskou v srdci. To je asi hlavní, co chci všem říct.
Děkuji přispivatelům: Jarmila Sara Svatůňková, Iveta Nevludová, Bandíková Hana, Gusta Bertová, Jaroslav St, Jaroslav Hrstka, Jana Polenova, maminka (není na fcb)Šárka, Lenka Fischer, Katka Kachyňová, Drahomíra Schneiderová, Jana Hulcová, Martin Marw; snad jsem nikoho nevynechala..

Ať už jste si nastavili trvalý příkaz nebo poslali jednorázovou částku v jakékoli výši, strašně moc vám děkuji. Bez vás by to nešlo. Včera jsem šla na naši domovskou veterinu s Koudym a tak jsem se na účet podívala.. Vrhkly mi slzy do očí. Nečekala jsem tolik dobrých duší, co budou nejen o podpoře mluvit, ale opravdu i jednat :).
A propos - anonymní dárci materiálních věcí, nechť se dostaví do ředitelny! ;) Přišly mi tři balíky z internetových obchodů a nevím, komu poslat zdravici. Kateřina Dokoupilová - u té vím a tímto děkujeme za kvalitní masové konzervy pro ty naše specifické dietáře. Pár dnů nemusím vařit a ušetří mi to tak spousty času pro ostatní potřebné věci, co se tady musí udělat :).
NOVINKY: jak jsem již psala, s Koudym jsme byli na naší domovské veterině. Vypadá to, že mu v těle běhají stázičky (metastázy je hnusný název, tak jsem je přejmenovala, abychom se skamarádily, když už nic jiného nemůžeme, a třeba budou holky ještě chvíli hodné). Pod kudlu Koudyška už nedám, biopsie ke stanovení konkrétní diagnózy je tedy zbytečná. Na co vědět nějaký ortel, když takto se nám žije ze dne na den krásně a radujeme se z každé hodinky, kdy nožičky slouží, kdy je chuť k jídlu, kdy se nechá nekonečně hladkat a masírovat, anebo když jen v klidu chrupká :). Na co vědět víc. Dnes je krásně, pro tento okamžik stojí za to žít :). Jsem sice jak máma na trvalé mateřské, protože vstávám i pětkrát za noc, abych Koudynkovi pomohla vstát a posunout se nebo Barunku pustila ven než se naučila vydržet do rána, ale mám výsostní možnost to jednak přes den dospat a stejně to nedělám, protože přes den mám pro změnu tolik radostných věcí na práci, že mám i energii :).. Barunka je mazlivka tulivá, kdeže vleže bojka :D ! Chodí s námi už úplně na volno, jelikož jsme dopilovali přivolání, že když volám na ni, tak to taky platí a myslím to vážně a nevolám, abych jí ublížila, ale abych ji pořádně vymazlila :). Když si není jistá situací, raději jde za mnou, než aby brala kramle. Snad pochopila, že odtud není důvod zdrhat ;) . Mám ji za patami, doma kamkoli se hnu, nakoukne ze svého pelouchu, kde jsem, aby mě viděla. Nesměle se dožaduje drbání, obzvlášť ve zdejší konkurenci je potřeba se umět občas přihlásit :D . Tak si zvykla mi lozit pod ruku sama, nabízet hlavičku, vždy si u toho sedne a jen kroutí hlavinkou, abych žádné místo nevynechala :). Občas prožene ptáčka nebo slepičku, ale jen tak pro radost, aby se neřeklo. Vrtí na mě chvostíkem, když přijdu domů a je spolehlivou báječnou parťačkou do nepohody. Jen ji ještě za asistence někoho budu muset umýt, při chabém pokusu naložit ji do vany spustila utíkací poplach, tak jsem ji dále nestresovala. Taky přelínává, tak ji aspoň učesu, jestli se nechá :). S Oskárkem tvoří bezva dvojku, ač Oskinkovi je vidět permanentně jen prdel. Takového myšolovce jsem tu ještě neměla :D ! Museli jsme si jen upřesnit, že u nás chceme obvykle dojít z bodu A do bodu B, a nikoli se zaseknout vejpůl cesty a tam strávit den nad jednou dírou. Tím spíš, že do této díry je interesován majoritně jeden člen smečky :D . Párkrát jsem si pro něj došla a už pochopil, že ho nechám zkoumat Austrálii dost dlouho, ale když písknu, ráčím přílet zpět ;) . Jsou srandisti. Oski občas brble, když drbu jak se mu to pánovi nelíbí :D, ale jak přestanu, dožaduje se packou pokračování :) (Iveta Chvojkova Lukáš Stručka)
To k nováčkům. Zbytek psíkusáků se drží zvesela a těšíme se z jara. Fanoušek dědoušek sice raději sníh, nicméně jarní příval energie zasáhnul i jeho a vždy v zimě a na jaře si říkám, že jestli takto vypadá psích 15 let, tak třeba má ještě pár dalších před sebou :). Má slabší chvilky, kdy srdčíko nestačí něco udýchat nebo ledvinky nedovolí vydržet s čůráním, ale co. Žijeme, krásně je, vše je jak má být :).
Suma sumárum: jsem trvale šťastná :). Díky psíkům, kteří mě učí otevřenému srdci, bezpodmínečné lásce, klidu a úsměvu jsem se otevřela i lidem. A vy mi dáváte všechnu energii zpátky, je to doknalý čarovný kruh, který nemůže nikdy přestat. Děkuji, že jsem a jste a jsme :). Právě teď je vše dokonalé.... Trvale ;).