14.2.2016 - Svatý Valentýn

Krásný láskyplný den všem zamilovaným, byť „jen“ do života.

Momentálně čekám na oficiální zápis spolku Psí cesta František do rejstříku. Došlo mi už vyrozumění od soudu, že zápis schvalují, nyní tedy jen má uběhnout 15ti denní lhůta pro odvolání, než zapíšou spolek i do seznamu. Následně založím transparentní účet, kde si bude moct kdokoli ověřit náklady a hospodaření spolku. Také budu ráda za jakoukoli podporu, protože jsem přijala do spolku i ne-psí členy, kozlíka s kozlinkou alias Pepíčka s Viktorkou. Pepíčka čeká kastrace, Viktorku snad jednoduchá léčba poněkud problematického zažívání. Ale to nevadí, všechno s láskou zvládneme.

Viktorka je u nás krátce, tak zatím pláče. Pepík je naopak bázlivý kliďas, spíš bojácný, ze špatných podmínek. Nechám mu udělat RTG nožek, prý je má nějaké pochroumané geneticky, ale nakonec si paní majitelka nebyla jistá, jestli si to někde nezlomil.. Více se o zvířátkách dočtete pod lištou Ostatní zvířátka.

Také jsem zakoupila jurtu. Hledám vhodný pozemek, kam bych se na podzim mohla přestěhovat právě do této úžasné kruhové stavby s mimořádnou energií. Od prvního okamžiku, kdy jsem tam vstoupila, jsem věděla, že tam jsem doma. Cítila jsem to uvnitř, věděla jsem, že tam mě i pejskům bude dobře, že tam se nám bude hezky žít. Jurty jsou dnes modernější než jen obyčejný stan bez ničeho, takže si také nějaké ty vymoženosti jako pračku nebo připojení na sítě neodpustím. Co si odpustím ráda a už se na to těším, je televize . Věřím, že pohled do krbu mě naplní víc než zbytečné pořady, kterými jsem donedávna jen zabíjela čas. 

Mám vyhlídnutých několik pozemků, kam se jedu podívat, nebo spíš, kam jedu vyjednávat na úřady o možnosti umístění projektu. Všechno se uvidí příští týden a následující měsíce. Aktuality budu doplňovat nebo najdete dění takřka online i na našem facebooku (proklik na fcb skupinu PCF). Ideálně bych ráda do léta dořešila pozemek, abych na něm mohla v létě udělat nezbytné úpravy, minimálně oplocení je nutností ;-). No a na podzim se během týdne může postavit jurtička a vzhůru k další etapě Cesty. Protože cesta je cíl.