Na počátku června jsme pro Arinku z více zájemců vybrali věřím toho nejvhodnějšího, se kterým bude Ari téměř nonstop, parťáka jí bude dělat i další psí kámoš, a majoritní pobyt všech je v přírodě . Děkuji dočaskářkám Lence a Kátě za výbornou socializaci a trpělivost při komunikaci se zájemci, kdy ne všichni chtěli pochopit, že odmítnutí neznamená, že jsou pitomí, ale jen že zrovna pro Arinku hledáme trochu jiné podmínky . A Pájovi s Ari přejeme mnoho spokojených společných let, tam to byla oboustranná láska na první pohled .
--------------------------------------------
Arinka je cca 2-3 roky mladá, ale asi nepoznala nic dobrého, protože od počátku nálezu a umístění v útulku Děčín na sebe nenechala moc sáhnout, při transportu se oháněla, neuměla na vodítku, žila asi jen u domu na dvorku. Měla tam ještě psího kamaráda, se kterým na sebe byli tak fixovaní, že adopce obou se snížila na minimum. S Evikem z útulku jsme se tak domluvily, že přijmeme Arinku (dříve Akru) na převýchovu a socializaci a to přímo do Prahy, aby se holčinka mladinká otrkala nejvíc jak to jde a mohla tak užít ještě celý život, co má před sebou, jako veselá hravá kolie, jak je pro tuto rasu příznačné 
Mým dočaskářkám v Praze se předvedla hned na uvítanou, kdy se oháněla při vstupu do budovy, že tam teda ona nepůjde . Ale děvčata to zvládla a Lenka s Katkou jí pomalu, ale sebejistě, ukazují, že se není čeho bát.
Arinka je neskutečně učenlivá. Takže vodítko, a to rovnou dvojité kvůli jištění proti útěku, zvládla hned. Stejně tak první den si začala chodit pro odměny z ruky, přibližovat se zvědavě a očuchávat prostředí, že přece jen asi ji skříň nesežere. Vyzývá se v zrcadle ke hře, dá se tedy tušit, že bude vhodná i k dalšímu pejskovi. Ale ostatní podněty ji teprve velmi pozvolna čekají, protože z lidí má prostě paniku. Při průchodu kolem lidí má ocas pod sebou a nejraději by někam zalezla..
Čeká ji tedy postupné seznamování s prostředím města, dočaskářky k sobě budou zvát návštěvy, zvykat na lidi, děti, ostatní pejsky, košík a tak vůbec se z ní snad v brzké době stane pohodový akční parťák do nepohody .
V případě zájmu o Arinku mi můžete napsat do zprávy rovnou sem na fcb, nebo mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.m nebo volat prosím mezi 19-20h na tel.č. 603 143 341. Pošlu vám dotazník. Ariška je nyní v Praze, seznámení na více návštěv bude nutné.

97370938 587851655422349 8901379622868877312 n