Počátkem května Argí odjel do nové rodinky, protože se na mě začal až příliš navazovat a hrozilo, že později by jeho adopce nebyla možná. Trochu jsem tedy slevila z toho nechat si Arga u sebe co nejdéle do jeho kompletního zhojení, protože naše pokroky u nás z něj již po pár dnech udělali už zdravě hravého a sebevědomého jedince. Argí má nového kámoše své velikosti, se kterým si vyhrají, a majitele, kteří ví, co jeho kombinace povah může obnášet a jak s ní pracovat. Argo je srdcovka pro každého, kdo ho jednou poznal. Přeji majitelům i jemu mnoho společných spokojených chvil a šťastný celý život :).

.................................................

15.4.19 - Přijela paní majitelka s Argem původně, že mu jen pomůžu hledat domov, protože samotné se jí to dlouho nedařilo. Žalostný stav mi ale nedovolil nechat Argouška odjet. Rozjeté packy, žádná kondice a svaly, přerostlé drápky, extrémní bázlivost na vše včetně much přes člověka až po pohyb jakéhokoli jiného pejska. První den i přede mnou utíkal a v nejistých situacích ustrašeně povrkával. Jeho oči mi ale prozradily míru, s jakou to myslel vážně, a tak jsme se rychle domluvili. Majitelku neoznačuju, je si toho vědoma a proto také Argovi hledala dlouho nový domov, kde by mu poskytli víc času a péče. Ví, že to poťapali a říká, že to je pro ni silná facka. Aktuálně jsem také Argovi sundala obojek, který nosil jen s povolováním dírek od malička nonstop, takže tam má hotspoty. Musíme toho přeléčit více jak nejistou dušičku. Využívám aspoň dobré práce bývalých majitelů s výcvikem, Argo zná velmi dobře základní povely.Přijela paní majitelka s Argem původně, že mu jen pomůžu hledat domov, protože samotné se jí to dlouho nedařilo. Žalostný stav mi ale nedovolil nechat Argouška odjet. Rozjeté packy, žádná kondice a svaly, přerostlé drápky, extrémní bázlivost na vše včetně much přes člověka až po pohyb jakéhokoli jiného pejska. První den i přede mnou utíkal a v nejistých situacích ustrašeně povrkával. Jeho oči mi ale prozradily míru, s jakou to myslel vážně, a tak jsme se rychle domluvili. Majitelku neoznačuju, je si toho vědoma a proto také Argovi hledala dlouho nový domov, kde by mu poskytli víc času a péče. Ví, že to poťapali a říká, že to je pro ni silná facka. Aktuálně jsem také Argovi sundala obojek, který nosil jen s povolováním dírek od malička nonstop, takže tam má hotspoty. Musíme toho přeléčit více jak nejistou dušičku. Využívám aspoň dobré práce bývalých majitelů s výcvikem, Argo zná velmi dobře základní povely.


Maminka středoasiat malé klučičí štěndo nepřijala, a tak byl Argí odstaven v jednom měsíci. Tatínek nejistý, snad vlkodav, říkali.. Chybí mu tak vtištěné návyky a psí komunikace. Argo tak za své dva roky života nepoznal víc jak venčení ve městě na vodítku, 15 minut denně. Puštění navolno - nula, kontakt s pejsky - nula, kontakt s ostatními lidmi, dovolené, socializace - nula nula nic :( . Ale to umím napravit a tak ho seznamuji řečí, které rozumí, s pravidly a povely našeho světa a s jeho šikovností ho brzy čeká výlet i za hranice naší zahrady ;-).


Argo u nás dělá pokroky mílovými kroky :). Je tu týden a je vidět, jak si užívá radost z volného pohybu, psích parťáků své velikosti, a jsem ráda, že se ho podařilo i našemu štěndovi vlkodava čistokrevného rozehrát. Jejich video s hrátkami je kouzelné, dva obříci a oba s problémem zatím kontrolovat svůj pohyb :) https://www.youtube.com/watch?v=6EhPiiQul74
Argo má zatím plachost a pohyb vlka, moudrost a štěkací baryton pastevce, ale duši a bázlivost malé čivavy. Naštěstí jeho mladá dušička dělá pokroky den ode dne, dovoluje mi drbat na bříšku, prohmatat celé tělo, podívat se mu na zuby i do uší, začíná mě vítat. Zatím je stále velmi nejistý v nových situacích, venčení ho tolik nezajímá, našel prozatimní útočiště v jurtě a na velké zahradě. Vzhledem k množství pohybu, který celý život v takovéto míře neměl, ho do vycházet ani nutit zatím nechci, musí nabrat svaly a zpevnit kostru. Hned se vyčerpá. Také nechávám s jemnou korekcí prostor projevům jeho sebevědomí, které se snažíme spolu s ostatními pejsky dostat na zdravou míru takového pesana. 
Argo bude vynikající oddaný pes, který potřebuje domácnost s jistotami a klidem. Žádné dramatické hádky, křiky, výkyvy, žádné litování. Ale také žádné rozmazlování. Pravidla a určité hranice jsou nutné a budou mu i do budoucna pomáhat. Má štěněcí tendence občas přehnat svou aktivitu. Určitě a dozajista mu pomůže další psí parťák a je jedno, jestli pes nebo fenka. Zatím se snáší i se psy své velikosti, a je spíš v kontaktu se všemi velmi submisivní, bázlivý, najistý - jak mu v takových situacích pomáhat do budoucna, poradím ukážu. K adopci tedy bude až čipovaný, veterinárně vyšetřený a psychicky stabilnější. Vše postupně.


V případě předběžného zájmu o výjimečného Arga mi můžete již nyní napsat mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na fcb zde do zpráv nebo volat mezi 19 -20h na tel.č. +420 603 143 341. Pokud byste chtěli přispět Argovi na stravu nebo léčbu, budeme rádi za korunačky na náš otevřený účet: 2700954154/2010 (Fio banka). Pohyby lze sledovat veřejně.

IMG 20190423 084411

IMG 20190416 062252

IMG 20190423 070942