Je to dojemný až mi cákaj slzy, tak bacha .. Mám kolem sebe pár velmi blízkých přátel, kteří mi sem chodí pomáhat už roky. Jasně že když můžu, tak jim nabídnu hned každého pejska k adopci nebo aspoň jako dočasku  , ale většinou je to už jen sranda, vím, že času se tady lidem nedostává, tím méně těm mým šikovným pomocníkům.. O to víc mě překvapilo, no ba přímo šokovalo, když se právě jeden z nejspolehlivější pracantů a supe lidiček Míra "Krab" zeptal, co Čenda, jestli je k adopci nebo co s ním bude. Jenže on Čendý není zrovna snadný pejsek.. No děckáá, odvedl si ho na zkoušku ještě ten den, nepřipraven na nic, jen ochoten naslouchat, a s nevysvětlitelným pocitem, že Čenda má být tam . Je naštěstí z vedlejší vesnice, tak jsem kluky podporovala a zpočátku pomáhala jak se dalo, ale je to jen Krab, kdo zvládnul rozkousaná furta, počůraný vnitřek, ohánění se Čendy při manipulaci, která se mu nelíbí, a s Čendým dělá takové pokroky co do výchovy, pravidel a výcviku, že z něj bude brzy s takovou psí profík, co sám může učit další! Dnes díky počasí dodělávám administrativu, inzerci.. a ptám se, jak klucí, jak jim to jde. A teď ten cajdácký happyend.. ČENDÝ jak to tak vypadá u Míry našel DOMOV!!!   
------------------
Čendaman se přesunul z dočasné péče k nám pod Blaník, odkud stále vyhlíží trvalý domov.. Je to aktivní dědula, odhadem snad kolem 10 let, u nás na dožití být nemusí a ani to není prostředí, které by mu vyhovovalo. Je dost chytrý na to, že může s páníkem klidně ještě jezdit po výcviku nebo jiných zážitcích, perfektně reaguje na pamlskový výcvik. Bude pro něj také lepší místo, kde se nebude muset dělit o pohlazení s dalšími 15 pejsky, před kterými se Čendík bojí, zda stále patřím i jemu . Prostě má občas majetnické tendence, tak prochází vysvětlením, že u nás je všeho dost pro všechny . Chápe náramně, může k dalším vyrovnaným pejskům i fenkám, je kastrovaný. Jen je lepší do většího prostoru. U nás o něj zakopávají důchodci poloslepí a s horší orientací a Čendík nemá svůj klid.

Umí chodit na vodítku, netahá a je to šikula tím spíš, že v útulkovém kotci, odkud k nám doputoval, strávil nemalou část svého života a procházky zde byly spíš svátkem jak pravidlem. Čendík může do bytu i do domečku, samotu zvládá, zahradu neničí . Veškeré zkušenosti a tipy rady triky vždy budoucím majitelům dopodrobna ke všem pejskům předáváme.

Pokud máte zájem o Čendíka, prosím kontaktujte mě zde na fcb do zprávy, nebo pošlete mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.m . V případě zájmu o více info volejte prosím mezi 19 -20h na tel.č. +420 603 143 341.