28.6.19 Tyronek odjel do domova, snad už natrvalo. Zamilovala se do něj paní z Prahy, která celý svůj domov přizpůsobila tomu, aby Tyronek a její fenka měli každý svůj prostor a bezpečí. Jezdila se seznamovat sama i s fenkou, tak snad to tentokrát opravdu je nastálo a dobře to dopadne.

.........................

Tyronek je jeden velmi smutný osud psa typu bull, který je sice vzor své povahy, ale je to zároveň problém pro jeho trvalé umístění. Nestačí, aby se vám takový pejsek líbil. Vy musíte přesně vědět, co takový pejsek potřebuje.

Tyronek u nás již byl, jako jeden z prvních pejsků, které jsem řešila ještě na Moravě. Dostal původně jméno Lesan, protože pocházel z lesa, a kvůli své bázlivost z lidí se nenechal chytit. Díky laskavé spolupráci s dobrosrdečnou paní Ivkou se ho podařilo naučit chodit k jednomu domu opakovaně na krmení, a pak už vytvářet vztah, který umožnil mu nakonec nasadit obojek a převézt ho k nám do depozita.

U nás se Lesánek projevoval velmi shovívavě k ostatním členům smečky, ale protože si byl prozatím nejistý v prostředí a spíš měl ze všeho strach. Jelikož vím, co takoví pejsci umí a nemám na ně podmínky, hledala jsem mu zkušenou dočasku. Tu se podařilo najít v Severních Čechách, kde Lesánka přejmenovali na Tyronka a udělali s ním obří kus práce - bull aktivity jako skok na peška, tahání pneumatiky, Tyronek neměl ani problém s fenkou ve společné domácnosti při zachování preventivních bezpečnostích opatření. Byla jsem tak moc šťastná, když jsem dostala od nich zprávu, že by rádi z dočasky udělali domov trvalý. A tak Tyronek zažíval nejkrásnější období svého života.. měl své jisté..

Jenže člověk míní, osud mění. A osud byl tentokrát velmi zamotaný, přes deset kotrmelců to skončilo telefonátem, že Tyronek zabil jorkšíra, co mu vstoupil do domácnosti a ohrožoval jeho teritorium, a útulek i měšťáci i lidi z baráku trvají na uspání našeho Tyronka. Okamžitě jsem to všem zatrhla, začala vyvolávat, zařizovala všemi směry alternativy.. Co bylo jasné, že ve stálém domově Tyronek zůstat nemůže, hrozilo by mu nebezpečí od okolí. Dostal se do azylu specializovaného na bull pejsky, odkud odjel v prosinci 2018 k mladým lidem, kteří jednoho bull pejska mají na Moravě, takže slibovali, že dobře ví, co to obnáší. Jenže opět to nedali, neuměli být trpěliví a Tyronek se po navázání na paní doma choval stresově, kousal nábytek :( . Přes další životní kotrmelce psychicky zdeptaný, rezignovaný a na pokraji sil vyzáblý Tyronek je umístěný naštěstí nyní u mé kamarádky, nedaleko mě, dává se do kopy a na nového majitele si tentokrát počkáme.

Tyronek je cca 4letý statný představitel typu bull, miliardový ke svým lidem, kterým by nikdy neublížil. Je vhodný pouze ke zkušeným, kteří s ním budou pracovat a nenechají ho se nudit, ač se umí i na sedačce v rodině parádně rozvalovat :). Venku není nebezpečný, pokud jsou zajištěny prvky bezpečnosti, respektuje bezvýhradně svého pána. Do společné domácnosti mu ale jiný pes nesmí vkročit, fenky tolik nevadí, psi menší a klidní také ne, ale pod povelem. Pokud byste měli o Tyronka zájem, kontaktute mě prosím na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo telefonicky mezi 19 -20h na tel.č. +420 603 143 341.

13289005 876912445787941 1107807696 n

13731556 911686992310486 6090147400664935607 n14012447 926535404158978 1015722070 o