V neděli 8.3.2020 se Dareček po noční deštivé směně obtížně zvedal, odpoledne mu zadní nožky přestaly sloužit úplně. Bohužel to tedy nevypadalo na příčinu počasí, tak jsme hned v pondělí vyrazili k naší veterinářce, při nakládání nám nepomáhaly už ani přední tlapy medvíka. U veta Dary dostal kapačky na doplnění minerálů a léky proti otoku, ale také doporučení vyrazit k ortopedovi specialistovi.. Jaké bylo moje nadšení, když hned v úterý u téměř nehybného Darečka specialista na slovo vzatý MVDr. Duchek vyslovil diagnózu degenerativní periferní polyneuropatie, která je ale v případě pejsků dočasná a po pár týdnech se sama upraví! Zajuchala jsem, protože péče o 80kg pesonka je hned lehčí, když víte, že to má smysl a budoucnost, 9 z 10 pejsků se z toho dostane tak, že nebudeme věřit, že nemohl chodit..
Jen jsem viděla čím dál tím víc, jak Daryho trápí, že nemůže Elzůře pomoct s nočním hlídáním, jak ztrácí v očích jisrku..

On se narodil jako Král, a jak nemohl panovat, poděkoval mi za všechny diagnózy, a jako Král ve středu 11.3.20 odešel do království nebeského.. Nikdy na něj nezapomenu. Nikdy. Obří učitel přirozené dominance, obří díra v prostoru, obří slzy nepochopení, jak se mohl během pár dní tak rychle rozloučit..  Darečku milovaný, v srdci mi zůstaneš navěky.. Drž mi místo vedle tebe, bude mi ctí vrátit se k mému Králi..

 

Celý příběh Darečka najdete pod odkazem na jeho parťačku Elzůrinku, která ač starší, s námi ještě snad nějakou tu dobu pobude: https://www.psicestafrantisek.cz/index.php/pejskove/216-asiati-popis

62057208 2277222882367978 2681483486031773696 n