15.3.21 - Elzinka Bublinka už od včera dávala najevo, že život tady stál za to, ale je připravena jít za parťákem Darečkem (téměř na den přesně rok po jeho odchodu).. Nádory zasáhly plíce, uzliny, tělo. S paní doktorkou jsme už jen zkrátily nevyhnutelné.. Bublinko zlatá, jediná a jedinečná, neúplatná, přísná, která jsi nikdy nepřijala nikoho jiného než mě, zoufale moc mi tu budeš chybět.. Jsi tak dokonalá, v životě jsi neprovedla jedinou věc, kvůli které bych se na tebe mohla zlobit.. Do poslední chvíle jsi se mnou mluvila.. Moji milovaní strážníci, pohlídejte mi místo, jak to jen vy umíte 🖤🖤🖤..

--- Byla jsem zrovna u kamaráda, když řešil pět hlídacích drsoňů (dva psi a tři fenky) v areálu stavební firmy, která ale dostala nového majitele; ten asi zvolil jinou formu ostrahy, protože bafani měli poukaz na injekci, kdyby nebylo zbytí. Bylo nám řečeno, že fenky jsou zabijáci sebe navzájem, samci to samé, tak jsme odvezli dvojici 7letého kluka a fenku 10let s předpokladem, že v kufru auta spolu tito dva cestu přežijí.. Hned ve smečce u kamaráda se ukázalo, že velký Dar je vskutku dáreček, charakterní povaha, kterou je požehnáním dnes najít. Vědom si své síly, tu ale nezneužívá, umí ji dávkovat adekvátně situaci, klidná tichá autorita, která samotnou přítomností nastoluje pravidla. Elza vypadala velmi přísně, jako výkonná moc Darečkové autority.. První dny chodili po pozemku spolu se mnou jen na poznávačku, vybaveni náhubky a couračkami, každý zvlášť, protože jejich dvojice tvořila zcela samostatnou smečku (v původní lokaci během hlídání svého objektu například skočili plot a rozhodli se hlídat nedalekou cihelnu, prý podle tamních lidí dost dobře :)). Rychlost jejich reakcí je taková, že člověk nestihne přeložit situaci do slov a myšlenek, musí se naučit používat instinkty stejně svižně, jako oni. Prostě nesmím reagovat na to, co už dělají, ale na to, na co myslí, že chtějí udělat. Díky tomu jsme si srozumitelně vysvětlili, že pejsci ani návštěvy se u nás nevraždí.. Elze, vypadá to, nejvíc záleží na tom si to se mnou nerozházet, pořád mi chodí pod ruku se ujišťovat, jestli je vše "výborně". V případě strážných asiatů souhra drobet nečekaná, ale na to už jsme u nás zvyklí, že věci zde fungují často ´jinak´ ;-). To, co se mělo vraždit, se někde Cestou "zvrtlo" :D (nahráno cca po třech týdnech u nás) :D https://www.youtube.com/watch?v=o6nLyu5wp9E Máme spolu krásnou Cestu, přizpůsobují se, zjemňují. Sama vážím polovinu váhy Darečka, na sílu bych s ním soupeřit nemohla a ani nechtěla. Elza je ostrá navenek, ale uvnitř mi už po pár dnech ukázala křehkou duši a svěřila mi maximální důvěru, takže si za mnou chodí pro nápovědu, jak se chovat a co jí zde ne/přísluší řešit. Je neuvěřitelný pocit jít v noci ven a cítit se tak bezpečně.. tiše mě následují, doprovází, pak si udělají obchůzku po pozemku, a zase si lehnou na místo s výhledem na vchod ke mně i ven :).

--- V neděli 8.3.2020 se Dareček po noční deštivé směně obtížně zvedal, odpoledne mu zadní nožky přestaly sloužit úplně. Bohužel to tedy nevypadalo na příčinu počasí, tak jsme hned v pondělí vyrazili k naší veterinářce, při nakládání nám nepomáhaly už ani přední tlapy medvíka. U veta Dary dostal kapačky na doplnění minerálů a léky proti otoku, ale také doporučení vyrazit k ortopedovi specialistovi.. Jaké bylo moje nadšení, když hned v úterý u téměř nehybného Darečka MVDr. Duchek vyslovil diagnózu degenerativní periferní polyneuropatie, která je ale v případě pejsků dočasná a po pár týdnech se sama upraví! Zajuchala jsem, protože péče o 80kg pesonka je hned lehčí, když víte, že to má smysl a budoucnost, 9 z 10pejsků se z toho dostane tak, že nebudeme věřit, že nemohl chodit. Jen jsem viděla čím dál tím víc, jak Daryho trápí, že nemůže Elzůře pomoct s nočním hlídáním, jak ztrácí v očích jisrku.. On se narodil jako Král, a jak nemohl panovat, poděkoval mi za všechny diagnózy, a jako Král ve středu 11.3. odešel do království nebeského..