Dva roky v ostravském útulku! Původní majitel ho nechal zavřeného v bytě, který prodal, bez vody, jídla, bohužel také bez darovací smlouvy, takže Pišta nemohl být nabízen k adopci, spadl do majetku státu a to se řeší vždy dlouho. Předchozí péče nebyla nic moc, pejsek byl dost v zanedbaném stavu, s poškozením zadní nožky, na kterou pajdá dosud. Do toho blbě vidí, blbě slyší, neurčitý věk minimálně 10+, ideální adept ke mně :). A tak jsem si udělala trochu výzvěd, na čem to vázne, trochu urgence všemi směry, a nakonec tour de Ostrava. Děkuji tímto za ochotu pana Absolona z UZSVM co nejrychleji Pištovi pomoct k trvalému domovu, takže papíry byly vyřízené a připravené během týdne. Když se chce, všechno jde :). A protože v ostravském útulku mě také už znají, byli moc rádi, že se Pišťulka po takové době dostane do domácí péče, ošetřovatelkám upadla upřímná slza..

Pišťulkovi bohužel veterinární kolečko ukázalo docela dost silný šelest na srdíčku, tak jsme zahájili medikaci. Taky by mu neuškodila dentální hygiena, přijde na řadu hned, jak se srdíčko trochu stabilizuje. Naštěstí krve má naprosto v pořádku :). Je to veselý bezproblémový, po důchodcovsku aktivní pejsek, nadšený z člověka, nadšený z ostatních psokámošů, a snaživí vojet všechno a všechny :D . Z toho důvodu také, pokud to jeho zdraví dovolí, podstoupí u nás kastraci, protože až by se mi tu rozháraly fenky, u něj by to bylo na infarkt :). Ale aspoň je vidět, že apetýt k životu mu nechybí :).

Pišta samozřejmě zůstává natrvalo členem základny Františků, a doufám, že ještě mnoho let s námi půjde po společné Cestě :). Pištu každý hned miluje, je to děsně veselá kopička, božan.

Pokud byste chtěli Pištulovi pomoct, pak můžete pro něj poslat konzervy pro psí seniory, nebo chondroprotektiva (Alavis, např.), nebo psí deky (nemá ideální hygienu), nebo můžete poslat i malou korunačku na číslo účtu: 2700954154/2010 (Fio banka); kapky dělají moře :). Tak vítej, ty smíšku <3

213497301 267358981821083 180306932870936056 n