7.6.2020 Dingoušek po statečném boji s maligním lymfomem dosáhl vysvobození a přešel za duhu.. bolesti je tolik, že nemám víc slov.. Dingokouličko, vždy tě budu neskutečně moc milovat!
---------------------

Přibližně 12 let starý dědoušek, o jehož minulosti můžeme pouze spekulovat. Jako nalezenec skončil v útulku na dlouhé další roky, kde se jeho stav bohužel nelepšil. Ne každý útulek je pro pejsky výhrou..
Dingo asi nebyl moc venčený, má "kotcový" syndrom točení dokola, ale na naší obří zahradě se daří odbourávat . Bojí se natažené ruky, kontakt s člověkem vyhledává až po ujištění, že mu jdu podat něco dobrého. Má velmi vratkou chůzi, z části kvůli atrofovaným svalům, které budeme posilovat, z části kvůli artritickým věkovým změnám. Dingoušek je také na ledvinové dietě. Je to náš nespoutaný klučík, protože pokud bych ho nezavřela občas během dne ve vedlejší přístavbě s vnitřními oddělenými prostory pro pejsky, tak si neumí lehnout. Otevřené dveře se pro něj rovná využít ihned nabídnutého prostoru a chodil by až do padnutí. V tomto období dveře jurty zavírám až na noc, tak pro Dingův odpočinek má dědulík výhody vlastního pokojíku v domečku . Také potřebuje klid na jídlo, neumí zatím jíst najednou spolu s ostatními, navíc jeho postoj je velmi vratký, nožky ho kymácejí jak stromy ve větru. 
Dingoušek nebude nabízen k adopci vzhledem k lékařským výsledkům a prognózám. Pokud byste chtěli přispět na Dingáška, můžete materiálně: budou se hodit savé podložky, vyřazené polštáře nebo peřiny, povlečení, ledvinová dieta nebo přípravky typu Alavis. Pokud byste chtěli prostě jen poslat kačku na nespoutaného Dinga, pak máme otevřený účet: 2700954154/2010 (Fio banka)

Dingouška můžete také přijet vyvenčit na krátkou vycházku, protože to on rád . Jsme pod Blaníkem, po dohodě aspoň den předem lze takřka kdykoli.

IMG 20190501 172931

IMG 20190501 172752