🖤Můj malinký, milovaný, klubíčko.. Ležel jsi u cesty, schoulený a připravený umřít, nikdo Ti nedával moc šancí, ale Ty jsi chtěl kráčet po Cestě s námi, ještě pár let.. Zvládnul jsi i přes svůj vysoký věk náročnou operaci kýly u zadečku, a nikdy nezapomenu Tvoje vítání, byť jsem byla třeba jen za brankou. Kolotoč radosti, co umíš jen Ty.. Všechno jsme si to povykládali v posledních dnech, a tak jsem Tě vypravila na poslední Cestu, kam na Tebe ještě nedosáhnu víc jak myšlenkami.. Budeš mi tu ukrutně chybět 😥.. v srdci Tě nikdy nepustím.. Vajíčko jedinečné, veselé, bezproblémový můj krasličko, nejkrásnější milovaný střapáčku, leť a pozdravuj 🐾. Teď už znovu doběhneš ke svému bazénku 🥺🖤

---

Vyčerpané klubíčko vypadalo, jako mrtvý pejsek :( , jako pohozený hadřík u silnice. Nebýt dobrých lidí,co ho tam našli jejich děti, domnívám se, že by pracovním jménem "Toníček" nepřežil noc.. Takto vysílené odevzdané vyčerpané stvoření jsem ještě neviděla..
Při bližším ohledání už na veterině se ukázalo, že jde o staršího pejska prožraného od blech, s množstvím parazitů po těle a přerostlými drápky. Nebyl schopný se udržet na nožkách, podvyživený, nebýt střapatých chloupků, byla by z něj chodí kostřička.. 
Pejsek je na cestách očividně hodně dlouhou dobu. Našel se nedaleko okr.Benešov. Majitel se ozval přes pošťačky, které ho znaly. A že se často toulal, což mi potvrdil i majitel. Ten se ukázalo, že má i další pejsky, proto tohoto starouška ani nehledal, prý se vždy po pár dnech vrátil.. Ehm.. Byla jsem tedy moc ráda, že mi nakonec majitel podepsal darovací smlouvu a Toníček - Vajíčko, se tak stává plnohodnotným členem stálé smečky Františků :)

Přísámbů tak oddaného tvorečka jsem tu ještě neměla. Stačí, že jsem chvíli u koní za plotem, a už mě vítá, jakobych byla pryč dlouhé roky :). Upravily se mu u nás na ledvinové dietě hodnoty, které nevypadaly dobře, tak jsem moc ráda. On si tolik zaslouží poznat lásku! Jako jednu z prvních věcí u nás objevil kurník a ukázal nám, jak z nich umí vybírat vajíčka :). Vlezl tam vstupem pro slepičky a vítězoslavně v tlamičce si odnášel vejce větší než jeho čumáček :). Přezdívka Vajíčko mu tak už zůstala jako hlavní oslovení. Je u nás a zůstane a nikdy nikam už ho nedáme. Je to srdíčko, který jakoby věděl přesně, co dělá a kam patří, jen nevěděl, jak se k nám dostat :).

Pokud byste chtěli přispět na Vajíčka, můžete z materiálních věcí poslat vitamin B (klasický b-komplex, nebo pivovarské kvasnice - pangamin), nebo savé podložky, nebo Pronefru (to už jsou dražší položky), nebo granule či konzervy na ledvinovou dietu (chutnají nám Royal Canin Renal :) ).
Pokud necháte výběr na mě, můžete poslat jakoukoli výši korunaček na náš transparentní účet: 2700954154/2010 (Fio banka), veškeré výdaje i účtenky jsou doloženy a k dohledání :).

Děkuji za vše, hlavně Vajíčkovi, že si mě vybral, ač u toho málem sám umřel. Je to můj andílek.

IMG 20181110 141754

IMG 20181111 111115

IMG 20181111 111819