Vyčerpané klubíčko, myslela jsem, že přicházím k mrtvému pejskovi. Malé střapaté "cosi" vypadalo jako pohozený hadřík u silnice. Pak na mě zvednul hlavičku, kterou sotva udržel. Na nožky se postavit nemohl. Vzala jsem ho do bundy a frčeli na veterinu. Nebýt dobrých lidí, co mi zavolali, že ho tam jejich děti viděly ráno po cestě na chatu i nyní odpoledne, kdy na je na to upozornily, domnívám se, že by pracovním jménem "Toníček" nepřežil noc.. Takto vysílené odevzdané vyčerpané stvoření jsem ještě neviděla..
Při bližším ohledání už na veterině se ukázalo, že jde o staršího pejska prožraného od blech, s množstvím parazitů po těle a přerostlými drápky. Nebyl schopný se udržet na nožkách, podvyživený, nebýt střapatých chloupků, byla by z něj chodí kostřička.. 
Odčervili jsme ho v malé dávce krmení, kterou slupnul jako malinu. Odblešily jsme ho, měl na sobě blech jak kdybyse ho posypali lněným semínkem, jak byly nacucané. Postupně jsme rozkrmovaly po dvou hodinách, děkuji za pomoc blízké kamarádce Ivce Hlaváčkové, která pomáhala, po lžičkách, i v noci. Do postýlky dostával místo termolahve, kterou nemám, petku s teplou vodou, která mu pelíšek krásně vyhřívala a pomohla mu přežít chladnou noc v karanénním kotci. Aspoň je Toníček důvod, že jsme během pár dní dodělali vnitřní karanténu, kam jsem ho hned přesunula a kde si před krbíkem v teple přece jen lepší lebedil. A vykachlikovaná podlaha se také hodí, protože zatím kvůli slabším ledvinám značkujeme jak nás napadne.. 
Pejsek je na cestách očividně hodně dlouhou dobu. Našel se nedaleko Ratměřic, Středočeský kraj. Po dodržení lhůty pro přihlášení majitele, který se jaksi neozval i přes masivní inzerci po okolí, samozřejmě našeho Toníčka Vajíčko nedám a zůstává natrvalo jako super věrný oddaný stálý člen :). 

Přísámbů tak oddaného tvorečka jsem tu ještě neměla. Stačí, že jsem chvíli u koní za plotem, a už mě vítá, jakobych byla pryč dlouhé roky :). Upravily se mu u nás na ledvinové dietě hodnoty, které nevypadaly dobře, tak jsem moc ráda. On si tolik zaslouží poznat lásku! Měla jsem nějaké indicie, že by snad mohl být lidí, co ho nechávali toulat vlastně celý život, a letos na zimu že už neměli dost žrádla a byl starý, tak mu zabouchly dveře. Možná také proto jako jednu z prvních věcí u nás objevil kurník a ukázal nám, jak z nich umí vybírat vajíčka :). Vlezl tam vstupem pro slepičky a vítězoslavně v tlamičce si odnášel vejce větší než jeho čumáček :). Přezdívka Vajíčko mu tak už zůstala jako hlavní oslovení. Nicméně lidé i přes obecní hlášení a oznamy v jejich vsi se nehlásili a jsem vlastně ráda. Myslím, že Vajíčko si počkal na moje taxi, sice zvolil náročnou taktitu čekání u silnice, ale na poslední chvíli to vyšlo :). Je u nás a zůstane a nikdy nikam už ho nedáme. Je to srdíčko, který jakoby věděl přesně, co dělá a kam patří, jen nevěděl, jak se k nám dostat :).

Toníček má perianální kýlu. Žádná hitparáda, bohužel ani na operaci. Je to velmi náročný a dlouhý zákrok a i přes možnost inhalační narkozy veterinář váhal, zda to risknout. Toníček měl při první prohlídce hned po nálezu slabší ledvinové hodnoty. A tak jsme se s doktorem dohodli, že dokud je stav takto klidný, nebudeme operovat víc jak zoubky. Vajíčko dostane inhalační narkozu, protože aby nebyly díry v zubech je pro další zdraví pejska zcela zásadní.
---------------------------------------------
Pokud byste chtěli přispět na Vajíčka, můžete z materiálních věcí poslat vitamin B (klasický b-komplex, nebo pivovarské kvasnice - pangamin), nebo savé podložky, nebo Pronefru (to už jsou dražší položky), nebo granule či konzervy na ledvinovou dietu (chutnají nám Royal Canin Renal :) ).
Pokud necháte výběr na mě, můžete poslat jakoukoli výši korunaček na náš transparentní účet: 2700954154/2010 (Fio banka), veškeré výdaje i účtenky jsou doloženy a k dohledání :).

Děkuji za vše, hlavně Vajíčkovi, že tam na mě počkal a že si mě vybral, ač u toho málem sám umřel. Je to můj andílek.

IMG 20181110 141754

IMG 20181111 111115

IMG 20181111 111819