srpen 2021 🖤Lucinku jsem přijala jako bábušku od rodinných příslušníků po zesnulé tetě, že prý zůstala u domku sama, a je moc hodná a neutíká.. Inu ihned po výstupu z auta vzala rodině čáru a 4 dny jí nebylo.. Hledali jsme, vyvěšovali letáky tak hustě v okolí, že v okruhu 10km nebylo člověka, který by nevěděl, že hledáme Lucinku. Rodina se přestala zajímat, takže jediní lidé, které aspoň trochu znala, nebyli ochotní pomoct. A Lucík měla opravdu panickou hrůzu nechat se chytit. Když jsem trochu zaměřila díky lidem její pohyb, a připravila sklopce, bohužel jsem několikrát za noc vyndávala hlavně kočky.. Nakonec se mi skokem plavmo do bahna podařilo Lucíka zachytit, snad už i ona byla vyčerpaná nutností hledat si stravu náhodně.. Jenž u nás zůstat nemohla, malý pidižvík by se mi pod ploty protáhnul, kdy by se jí zamanulo.. Dočasku tenkrát obratem nabídla moje skvělá kamarádka Mar Tina, která po roce hlásila, že si to stejně bez ní neumí už představit, a že by prosila, aby se z dočasky stal domov trvalý.. Lucinka neutíkala, našla svůj pelíšek, rodinu, lásku.. Tento víkend se ale její stav zhoršil, začala být apatická, hlavička vynechávala poslušnost. Rodina jela v neděli hned na pohotovost do Prahy, kde jim doporučili Lucinku uspat, že vypnul mozeček, a prý, ať se netrápí.. (ehm? páni doktoři, když vypne mozeček, že už nevnímá, co je na tom za trápení?). A Martinka s manželem Jirkou Mudrýs udělali to nejsilnější možné rozhodnutí - ODMÍTLI EUTANAZII, právě proto, že Luciášek už nic nevnímala, tušili správně, že jí ani nic bolet nemohlo. Lucínek jim za to poděkoval rychlým přechodem na druhý břeh, v jejich náručí, milovaná, obklopená láskou, a zalitá slzami vděku za její život.. A já nepřestanu děkovat rodině za sílu, se kterou museli podepsat, že ji opravdu nechtějí nechat uspat, že jí poskytnou ochranu i na poslední Cestě.. Mar Tina - jste strašně silní, a vím, jak hluboce Tě její odchod bolí. Jsem tu pro Tebe kdykoli budeš potřebovat. Tak, jak Ty jsi tu byla poslední roky pro Lucinku, protože TEBE potřebovala najít.. Děkuji za ni, děkuji za Tebe, a děkuji za sílu, co v sobě máš, ač si nyní myslíš, že horší to být nemůže.. Dali jste jí dar života, aby ona vám mohla poděkovat a milovaná, zabalená něhou, v klidu odejít.. Děkuji 🖤

---

září 2020 - po mnoha měsících se z dočasné péče stala péče trvalá :). Lucinka sice občas měla nějaké zájemce, ale často to byly plané sliby, jak ji budou pravidelně navštěvovat, ale skutek utek. Nebo nevhodné prostředí, kde by hrozilo, že by Lucalínka mohla opět utéct. A tak jsem moc šťastná, když mi moje spolehlivá dlouholetá dočaskářka Martinka napsala, že ji dál nabízet netřeba, že oni by ji stejně už nikomu nedali :). Lucinku bude spolek PCF doživotně podporovat pouze finančně. Domov již našla :).

---

Lucínek je milá mazlivá babí, snášenlivá s dětmi i pejsky. Může k seniorům nebo i mamince na mateřské, čím víc s ní budete doma, tím lépe pro ni. Byla totiž rok opuštěná na zahradě sama u chaty po starém pánovi, krmila ji sousedka. Slovy snachy: "jednou dvakrát týdně jí něco donesla, neměla se špatně. Občas jsme tam přijeli i my.". Ponechám raději bez komentáře.. Pán měl Lucinku z útulku, tudíž její věk je odhad, ale byla pánem zdravotně opečovaná a má uvedeno 10 let v očkovacím průkazu. 
Na svůj věk je to zdravá bábinka, co dobře vidí, dobře slyší, a podle našich veterinárních vyšetření má dobré srdíčko i krev. Váží 7,5kg, je opravdu do ruky . Necháme jí ještě odstranit zubní kámen.
Lucoušek nutně potřebuje svého človíčka, na kterého se naváže, a který ji nezradí. V novém prostředí bude zpočátku bázlivá a může chytit paniku k útěku, tak jako když nám ji snacha přivezla, že "ona neutíká", pustila Lucinku, ta chytla po jejím odjezdu šok, rozhrnula proutěný plot směrem ke koníkům, a 4 dny jsme ji nemohli chytit. Žádosti o pomoc na snachu, ke které měla Lucí důvěru, nebyly vyslyšeny. Ta asi byla ráda, že má o "problém" méně.
Lucinka se nyní velice navazuje na dočaskářku, po hodině ji vítá, jakoby se měsíce neviděly . Naštěstí při svém človíčku stojí, tudíž je klidná a venku už nehledá skulinku, jak a kam se dostat. Přesto do začátku je nutně zapotřebí jištěné prostředí a venčení jen v něm, tzn. ideálně menší zahrádka s plotem s betonovým nebo zděným základem. Venčení jen na vodítku a postroji, než si na vás Lucínek zvykne. Odměnou vám ale bude vděčná věrná společnice do nepohody, co na vás bude láskyplně čekat, až ji zase podrbete na bříšku .

V případě zájmu o Lucínečku prosím pište mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.m, nebo volejte mezi 19 -20h na +420 603 143 341.

 

45688694 307735569953892 8560982028479102976 n

45757587 1866581483440887 9217705183989989376 n

95299726 1