Nevím, jestli existuje domov důchodců, kam můžou i pejsci. Ale pokud ne, je to obří díra na trhu.. Na stará kolena od sebe oddělovat nejvěrnější společníky, kteří do té doby byli spolu zvyklí trávit každou minutu, je kruté pro obě strany.
A tak se k nám dostala i Dášenka. Po 12ti letech společného života ji musela majitelka nabídnout darem, protože ji čeká domov pro seniory. Není to fér, ani vůči pejskovi, ani vůči paní.
Dášenka se po chvíli u nás rozkoukala a osmělila se na průzkum zahrady. Ostatní členové ji přijali bez výhrad (ostatně, o těch rozhoduji já a nejsou schváleny ), rozhodla se, že bude tam, kde já (což v jurtě je výhoda, že na mě vidí všemi směry ) , jinak je hodně odpočívací.
Ač má pravidelnou veterinární péči, spíše se jednalo vždy o tu základní. Moje veta zjistila nálezy na mléčné liště, špatné zadní zoubky, jeden zoubek rozlomený, a bolestivost při polohové manipulaci v kyčlích (všimla jsem si při pohybu, že zadní nožku odlehčuje, uhýbá bolesti). Čekají nás tedy zákroky a stabilizace zdravotního stavu, samozřejmě poté, co doplníme předoperační vyšetření. Jsem ráda, že srdíčko jí bije jako zvon :).

Teď jí dopřejeme hlavně hodně klidu na aklimatizaci..
Jsem šťastná, že jsem v rámci jejího umístění poznala skvělé lidi. Už jsem vám to psala, ale nepřestanu opakovat - mám vás ráda :).

Na Dášenku doufám nebudou zvýšené náklady, přesto pokud byste jí chtěli pomáhat, ideální budou granule pro seniory (Brit nebo Calibra), nebo konzervy Grand Carno pro seniory (na adresu Karhule 100, 25708). Pokud byste chtěli pejskům poslat korunu do foroty , máme otevřený vámi kontrolovatelný účet u FioBanky: 2700954154/2010 a moc děkuji i těm, co si nastavili byť jen padesátikorunačku měsíčně .

IMG 20180814 151045

IMG 20180814 171519

 

IMG 20180814 171933