2019: kdyby Jagů bylo podle věku odhadovaného v útulku, dnes by jí táhlo na 16.rok. Aktivitou i vzhledem je to ale maximálně tak desítka, a to jí ještě přidávám :D. Nedejte vždy na věk uvedený u pejska a běžte se na něj podívat, udělejte si vlastní názor. Věk v útulcích je jen odhad, nedejte se jen číslem odradit od adopce, když je to láska na první pohled ;-)2019: kdyby Jagů bylo podle věku odhadovaného v útulku, dnes by jí táhlo na 16.rok. Aktivitou i vzhledem je to ale maximálně tak desítka, a to jí ještě přidávám :D. Nedejte vždy na věk uvedený u pejska a běžte se na něj podívat, udělejte si vlastní názor. Věk v útulcích je jen odhad, nedejte se jen číslem odradit od adopce, když je to láska na první pohled ;-)

----------------------------------------------------------

2017: Jagušce byl nabídnut domov, ale nevhodný (u starší paní), což by rozhodně nesedělo s aktivitou Jagušky na úrovni bordercolie. A já si uvědomila, že jsem ráda. Že jsem se poprvé neradovala, že by měla domov, ale lekla jsem se, že tu ta veselá kopa nebude. Navíc ji díky úžasné povaze a dobrému zdraví nechci nechat zatím preventivně kastrovat, přeci jen, nerada nechávám řezat do pejsků jen tak.. Ale taky málokomu (jak sobě :D ) věřím, že by to uhlídal, aby se nestala nehoda.. Mám tu háravky už 3, takže Jagů nebude žádná komplikace navíc :). Mám prostě pocit, že tato holčinka u mě není náhodou. I od doby, co jsem napsala, že ji zkusím nabídnout do adopce, se mě víc drží, dávala na mě packy, jakoby rozuměla a říkala, že nechce.. Babů Jagů, lásko moja šavlozubá, ani já nechcu :D ! Nikam tě nedáme, neboj. Jsi sice mladice, ale tvůj elán a veselá povaha je zpestřením každého dne a kdo zaváhal, může už jen závidět. Jsi naša odjakživa, jen mi trvalo chvíli si to uvědomit. Tak vítej :).

-----------------------------------------------------------

info pár dní po příjezdu k nám, r.2017: Jagů jsem původně přijala do smečky nadožití, jelikož to měla být starší bábuška, a vzhledem k roztomilé absenci několika zoubků a dalších trčících dostala výstižné označení bábuška Jaguška. Ale jak se brzy ukázalo, není to vůbec babička! Byla by škoda nezkusit jí najít domov, nemusí být u mě v hospici. Má krásné zuby, oči bez nejmenšího náznaku zákalu, dobře slyší, povely vnímá rychlostí odrostlého štěněte, a hrací aktivitou mi utahá i 5ti letý dorost :). Jagušce je odhadem dle všeho také kolem osmi let, je nesmírně čiperná, na vycházkách prolítá louky, lesy, na zavolání se vrací. Po vycházce přijde domů a ještě si chce hrát se psími kamarády. Je zcela bezproblémová, každého vítá vrtěním ocasu, s láskou si o vás opře přední tlapky, což je její největší projev náklonnosti. Neoblizuje obličeje, nedává pusinky, na druhou stranu o to raději se vám podívá zpříma do očí a její rentgen prozradí, že ona už vás má přečtené :). 

Má v sobě povahou i vzhledem spousty mých ex psíků, takže z mé strany ohromná láska na první pohled :). Babůška Jagůška sem zapadla, jakoby byla na smečky celoživotně zvyklá. Hned se rozkoukala, a začala se chovat jako starej mazák, co se jen vrátil do svého prostředí. Pochopila, že ji budu chránit, a tak si lehla pod mou židli, nebo doma do mé blízkosti. Naznačila, s kým se chce kamarádit, neměla problém zkontrolovat misky s vodou (často pejsci ve stresu nepijí), venku se porozhlídla jak kdyby s otázkou, co se tu změnilo od posledně, obešla si zahradu, a uvnitř si našla jedno ze psích místeček, jakože přece ví. V útulku jí odhadli seniorský věk, ale na to je mimořádně čilá, zvídavá, aktivní a naštěstí i veselá. Podezírám ji, která krásná dušička se nám vrátila ;-) <3 ..Jagů mi přivezla překrásná bytost Lenka Gerlichová s manželem, co dovezli navíc i mraky dárečků a praktičností pro pejsky <3. Lenišku, děkujiiiii!!!!! Leňoušek navrhovala pro bábinku jméno Maruška, ale když jsem viděla její absenci spousty zoubků (a kvůli tomu také roztomilý předkus, kdy jí lezou právě dva spodní špičáky), lehce jsem návrh upravila na Jaguška, bábuška :). Kterou myslím s láskou a tou největší možnou něžností, protože ať udělá cokoli, ať se zatváří Jagů jakkoli, je v ní přesně nějaký ex pejsek. Je tak dokonalá :) !

DSC00649

DSC00666

IMG 20170720 161739

IMG 20170711 195355