Než k nám pojedete

Usilovala jsem o vytvoření vlastního světa, tedy, každý má vlastní svět. Ale já chtěla i takové prostředí, které bude ladit s mým nastavením a hlavně vyhovovat účelu spolku, tedy zvířátkům. Protože oni jsou můj smysl života, oni jsou moje energie, která se mi vrací, moji průvodci cestou stejně jako já jejich životem. A tak u nás platí vlastní pravidla, která si prosím pozorně pročtěte, než k nám pojedete. Na jejich respektování s dovolením trvám.

  1. První zásadní věc – připravte se na trávení času bez mobilního telefonu. Zde máme telefony při návštěvách odložené, ideálně ztišené. Podívám se na něj třeba večer, ale nefunguje u nás neustálá pětiminutová kontrola sociálních sítí. Pokud jste nás přijeli navštívit, je úctou věnovat váš čas této návštěvě, stejně jako já ho budu věnovat vám. Nikoli telefonu.

  2. Nekřičte. U nás se mluví polohlasem, někdy dokonce na pejsky šeptem. Nemusíte mě zdravit do dálky; ostatně jaký je v tom rozdíl, jestli mi řeknete halasné ahoj na sto metrů, nebo se tiše obejmeme a pozdravíme až při setkání z očí do očí? Nekřičte ani na vaše pejsky, pokud je sebou budete mít. Jedno důrazné napomenutí se samozřejmě toleruje, také občas říznu do prostoru ostrým efektivním upozorněním, ale jestli je vaší výchovou trvalé okřikování, nechte raději pejska doma. Ukážu vám, že to jde i jinak :).

  3. V případě návštěvy s pejskem zavolejte, domluvíme se na detailech. Platí pro první návštěvu, potom už budete vědět. Vaši pejsci nebudou mít ostnaté, elektrické nebo jinak omezující obojky nebo „výcvikové“ pomůcky. Tady žijeme v klidu a pohodě a se zvířaty jednáme stejně tak.

  4. Nalaďte se na okamžik, připravte si čas tak, abyste nemuseli kontrolovat každou chvíli hodinky. Ostatně ty u nás taky skoro nenajdete. Navíc sami zjistíte, že se tady tak trochu dá zastavit čas ;-).

  5. NEVOZTE SEM MASO PRO LIDSKOU KONZUMACI. Věřím, že každý člověk umí pár dnů bez masa vydržet, navíc bezmasá jídla, kterými vás ráda v případě zájmu pohostím, jsou rozmanitá, chutná a uvidíte, že si na maso ani nevzpomenete. Takže žádné šunky, paštiky, steaky, ani na grilování kuře. Umíme to bez toho.

Děkuji za tolerování základní pětky a budu se těšit na osobní setkání.