Cid

11.7. - Cidečkovo srdíčko dnes dotlouklo naposledy. Zapaluji za tebe svíčku náš malinký.. Snad jsi cítil lásku a péči, kterou se tě snažili lidé kolem tebe zahrnout. O to šlo hlavně, udělat tě klidným a v rámci možností snad i šťastným. Děkuji všem, kteří nesobecky a nezištně pomáhali..
---------------------------------------------------------------------------------------
Proč to píšu tentokrát poněkud nenadšeně a tak trochu potichu? ..
Cideček se dostal do útulku v Zábřehu na Moravě, kde i přes jeho velmi špatný zdravotní stav se o něj jako o ztraceného nikdo nehlásil. Veterinář zvažoval i možnost uspání, protože v útulku jsou kachlíky a pejsek už špatně chodí. Jak se na kachlích rozjedou nožky, už nevstal a naříkal... Jenže brány útulku se minimálně na 10h přes noc zavírají a představa, že tam Cideček leží a naříká, protože nemůže vstát, pro změnu nedopřála klidného ležení mě..

Cidečka jsem vyzvedla a předala do dočasné péče skvělé kamarádce z okraje Prahy. Po veterinárních vyšetřeních se tato skromná dáma rozhodla Cidečka dále k adopci nenabízet a nechat ho dožít za neustálé podpory a kontroly u své maminky. Siďulkovi zbývá možná pár dní, týdnů.. Má velmi špatný kašel, který ho místy až nehezky dusí. Uvidíme, jestli aspoň trošku pomůžou medikace, co dostal.. Také má horší zrak a v uších záněty, ale léčit je atb za současného Cidečkova stavu je životně rizikové.

Dočaskářka poskytuje Cidečkovi lásku a péči aspoň na závěrečnou děkovačku, kterou my dlužíme jemu. Za ten jeho psí život, který snad aspoň teď stojí za to bojovat o další nadechnutí.. Jak bude Cidečkův čas, nebudeme ho tu držet kvůli nám. Ale uděláme všechno pro jeho spokojenost...

ps: respektuji přání dočaskářky nezmiňovat její jméno. Vyčítá si, že ji hned první den po přivezení Cidečka napadlo, že na to bude krátká, že to nezvládne (jeho odcházení).. Upřímně - kdo z nás neměl slabší chvilku?! Naopak si myslím, že to, co nyní děláš, jak jsi vše přizpůsobila péči o jeho v rámci možností příjemný závěr - to je inspirací! V tom je síla! Vzdávat se umí kde kdo, ale přehodnotit priority a dát přednost absolutní nesobeckosti, za to bych tě ráda uvedla.. Ale zajdu aspoň na tu pizzu ;-).. Z tohoto důvodu také odmítla jakoukoli účast spolku na léčbě Cidečka. Děkuji, za ni.. za něj.. za lásku i sílu i život i úsměv :).. Vždy je milion důvodů děkovat.. · Aktualizováno asi před týdnem

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1060376874041655&type=1&__mref=message

 

13613295_1785707434975999_4035048257399416468_o.jpg

Zobrazení: 4857