Lesan

2.7.2016 - "Pritel mi oznamil, ze stejne podepisem adopcni smlouvu, že uz ho dat pryc nejde, miluje nas a my jeho ... a ty jeho pokroky jsou az neuveritelne, tak uz domov nehledej. Je to suprovej pes, po tom vsem cim simusel projit a u nas se tak moc zmenil ho opravdu uz nikomu nedame :) Sice to znamena ze uz neposkytnu zadnemu pejakovi docasku nebo internatni prevychovu ale za tu cenu ze mam doma dva suprovi psy a z toho jednoho zachranenyho to stoji !! Stale nas necim novym prekvapuje, po rekonvalescenci mu koupime postroj na W.pulling a zkusime pomalu tahat :) uz se tesim az ti budu sdilet vsechny uspechy."

26.5. - veselé novinky z dočasky od Lesánka - nově Tyronka:
"Je to opravdu mazlik a prekvapil me pritel udelal tutununu a olizal mu oblicej. Vzal si kvuli nemu volno a je na ceste domu ;-) je z neho opravdu unesenej. furt na nej šišla a Tyronkovi se to libi :).... Akorat nechtel zrat varene masicko tak jsem ho jeste upekla noo a jak mu chutnalo. Vsem konfliktum s nasi fenkou predchazime, nikde se nevali hracky a papaji oddelene proto vse vychazi v naprostem poradku. Pritel se rozhodl snim pracovat, zamiloval se do nej a on mu to oplaci. take ho nasleduje a mazli se snim na gauci, je videt ze zacina chapat ze mu nic nehrozi, koukala jsem jak blazen jak rychle si na nej zvyknul. U Tyronka pomuze respekt a laska, kterou dostava ted nejvice, na prochazce chodil krasne dokonce jsme potkali i kocku a ani po ni nevybehl vzorne nasleduje pritele. Uplne jsem zapomela napsat ze jsme pri ranim venceni ve meste prosli okolo dvou malinkejch ratliku a sel vzorne u nohy. kdyz jsme je zahledli tak mi pritel rek driv nez sem stacila neco rict ja "Veř mi zvladnu to " stahl si ho k noze, předvedl ukazkovou chuzi u nohy a okolo ciziho psa ... :) Byla to parada... ale v mistech kde se pohybujou pejskari chodime pouze s nahubkem. Pomoci nasi fenky take reaguje dobre na cizi lidi :). Krasne se snim da pracovat,a to pomalu s laskou a usmevem ve tvari. Je hrozne šikovnej a hodne take prispiva to ze snim pracuje chlap."

23.5.16 - Lesánek odjel do dočasného domova do Severních Čech. Budeme v odborných rukou hledat možnosti jeho umístění, jelikož stále si většina zájemců asi neuvědomuje jeho sílu. Zájemce se musí připravit na to, že pokud k vám přiběhne pes, Lesík se vás na názor ptát nebude. Má stisk, který nevypáčíte. Stisk, při kterém nic nevnímá.. Nyní s tímto chováním pracujeme. PLATÍ TEDY, ŽE LESÁNKOVI HLEDÁME ZKUŠENÉHO MAJITELE, který se musí připravit na důkladné prověření. Lesánek je příliš výjimečný svým vzhledem i povahou, že si pořádně ohlídáme, kam půjde. V dočasném domově dostal nové jméno Tyron :).
10.5.2016 - zájemce o trvalý domov postupně prověřujeme. Aktuální info: zatím se projevuje jako ultramazel, naučený všem domácím návykům. Těžko snáší odloučení od lidí, chce pořád hladit a komunikovat, oddaně kouká a je na něm vidět, jak je šťastný. Je vykoupaný a prokoukl, a s tím bohužel vynikají i jizvy co má po těle. Dopoledne musí být v kotci a snaží se dostat ven, ale po nějaké době se zklidní a usne. Už si s začal i hrát. Jiného psa v domácnosti bohužel nesnese, je silně teritoriální, ale oni jsou k tomu mnohdy vedeni a cvičeni. Venku není žádná vražedná mašina, co by po každém psovi šla s cílem zabít, přesto je kvalitní náhubek a zkušený majitel nutností. Lidi a děti miluje. Poslušnost z něho byla pravděpodobně vytřískaná - chlapů se na první dojem bojí, potom k nim začne vzhlížet. Nesnáší opilé lidi, bojí se tupých úderných zvuků jako vyprášení peřiny apod. Jednoduše opět bezohlednost lidí může za jeho současnou situaci a stav. V případě zájmu o Lesíka volejte +420 603 143 341. 

6.5.2016 - odchycen pejsek typu bull v okr. Blansko, Černá Hora, bez čipu, nekastrovaný, mladý, po těle pár jizev, na toulkách minimálně 14dní. Umístěn v hospicu Psí cesta František. V případě zájmu o více info volejte +420 603 143 341.
Přes 14 dní se toulal v okolí malé obce Závist na Blanensku než se ho podařilo na jeho oblíbeném stálém místě odchytit. Bohužel veškeré okolní útulky odmítly tohoto psa převzít (včetně blanenského). Starostové dávali ruce pryč. Soused to chtěl vyřešit pistolí. Jen jedna paní toulavému pejskovi poctivě na noc rozestýlala, připravovala baštu a domlouvaly jsme odchyt. "Lesánek" je totiž pes z lesa, co se při hrozbě kontaktu s člověkem otočil a pelášil do dálky, hlavně pryč. Přes sklo se dokonce dal vyfotit z metru u misky, ale při pocitu ohrožení klidně ani vůbec nepřišel: to když byl jednou povolán pán s uspávačkou (nakonec se snažil pomoct i starosta Černé Hory), Lesánek samozřejmě zůstal v lese :).
Dle stavby těla bych tipovala majitele, který s ním pracoval, čemuž by také nasvědčovalo pár starších jizev po těle (nechci spekulovat o původu). Navíc Lesan má strachově přesou poslušnost. Každopádně vůči lidem je obecně velmi hodný, vůči ženám až závislý, děti respektuje. Fenečky miluje, kastrované pejsky obvykle neřeší. Bohužel se to samé nedá říct o nekastrovaných pejscích, které by byl schopný zabít.
V okamžiku, kdy se za ním zavřely dveře mého auta - proměna: závislák naddržený, ochota spolupracující, vítač. Je zavřený odděleně (kvůli nutné karanténně), a musela jsem pozamykat, protože si umí otevírat dveře. Takto do nich "jen" vráží. Je nasvalený, tedy v základu, nyní trochu dokrmíme, ale zůstala mu kresba pro bull plemena tak příznačná.
Lesánek bude zaočkovaný, vytahám z něj miliony klíšťáků, spravím mu kondičku, psychiku má v pořádku už nyní :). Hledáme dočasný, do budoucna trvalý, domov. Dočaskář se po uplynutí zákonné lhůty na přihlášení původního majitele může stát trvalým majitelem, v případě zájmu. V případě zájmu volejte +420 603 143 341, nebo ideálně napište SMS, zavolám zpět, jak budu mít volné ruce.
O nálezu budou všechny instituce informovány.