Koudy

28.5.16 - po posledních nocích plných bolesti při ležení jsme jeli včera s Koudýnkem k veterináři na usnadnění cesty přes most.. Přesto si vyžádal ještě šanci - paní doktorka dala nejsilnější dryáky proti bolesti na víkend (tabletky) a rovnou injekce na 24h. Přijdete k vetovi a ten vidí chodícího celkem ještě spokojeného pejska. Ale nevidí už (a opravdu těžko se to popisuje) ty hodiny hledání pozice, hodiny naříkání vykoupené pár minutami spánku, přestaly pomáhat masáže, drbání, vyhřívané podložky. Tak se snažila ještě o kousek pomoct.. Ale injekce vydrželi jen 5hodin. Prášky vyblinkal a jak jsem je do něj musela dostávat, to bylo nedůstojné. Pro něj i pro mě (v paštice je cítil) - držet tlamičku aby polknul, pak ho stříkačkou krmit (neb tyto prášky musí nutně jít s jídlem), protože v 10 večer mi fakt už jíst nechtěl.. Po vyblinkání prášků jsem mu je už nenutila. Jen jsem u něj seděla a hladila ho až po 3.hodině ráno usnul.. Dnes ráno jsem mu už pomohla usnout naposledy..
Prosím Koudy, odpusť mi, co jsem nedokázala, že na místo podpory jsem s tebou občas plakala, že jsem udělala spousty chyb, že přes slzy nevidím a přesto je dnes musím potlačit a přehodit vyhýbku (vdává se mi sestra) a budu to zpracovávat až zítra... Prosím odpusť, že jsem se učila nahradit potřebu spánku absolutní nesobeckostí a být jen s tebou a chvíli mi to trvalo. Odpusť, že jsem ti neuměla dopřát víc času.. Navždycky zůstaneš v mém srdci jako velký učitel trpělivosti, tolerance a odevzdání se s láskou.. Tvoje očka v mé mysli mi ještě dlouho budou ukazovat a připomínat tvoji sílu.. Jdi s klidem Koudýnku, bude líp a ten tvůj svět teď bude už jen krásný a úžasný.... prosím odpusť..
také prosím vás všechny, abyste mi nevolali. Opravdu to na dnešek ještě musím a chci potlačit. Zkouším se znovu těšit na báječnou svatbu sestry a zpracuji to v sobě v klidu až později. Nebudu tedy i nějakou dobu online. Ani možná brát telefony. Prostě proto, že můžu a chci. Protože i já se potřebuji s Koudýnečkem rozloučit, protože potřebuju odpustit sama sobě... 
Vy za něj ptřeba zapalte svíčku a popřejte mu hodně lásky a klidu, který už má ...... 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZÁKLADNÍ POPIS: 10 let v útulku, nevydařená adopce, nový útulek, nevydařená dočaska, trvalý domov s omezenými možnostmi.. Není toho na jeden osud pejska až moc? Proto je Koudy u nás, odkud už nikam nepůjde, kde je svět nekonečných možností, radosti, lásky a mazlení, které v životě nepoznal.

POVAHA: Koudynek byl inzerovaný v útulku jako aktivní starší pejsek, který prý dříve měl dokonce sklony k útěkům. O tom nyní nemůže být ani řeč, protože na nožkách se sotva udrží. Má krevní sraženinu, co tlačí na mozek (můžeme jen spekulovat, jestli po srážce autem nebo mozkové příhodě či čem), proto chodí s hlavičkou na stranu a pokud bych ho nedržela při konání potřeby, čůral by si do pusinky. Přesto má chuť k jídlu a hlavě i do života. Tudíž ač jsem již viděla jedno doporučení veterináře na jeho eutanazii, jiný veterinář řekl, že budeme bojovat, protože jeho stav je vážný, ale nikoli fatální.. Vývoj jeho stavu můžete sledovat na našem facebooku. Nevím, zda se jeho čas počítá na dny, týdny či snad měsíce. Ale to není důležité. Je s námi tady a teď. A udělám s láskou vše pro to, aby si ten svůj čas užil plnými doušky něhy a lásky.

MOŽNÁ PODPORA: kvalitní masové konzervy, domácí med (používám jako přírodní slazení pro podporu jeho nabírání hmotnosti nebo aspoň udržení váhy), finance na trvalou léčbu.

 

Číslo účtu: 2700954154/2010(Fio banka)
IBAN: CZ7420100000002700954154
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX 

 

Zobrazení: 4881