Bohousek

17.1.17 - Bohoušátko fruky dostal v noci velký křečový epi záchvat. Po pár minutách působení na tlakové body se uklidnil, ale zmateně pochodoval hodinu a půl, než díky bylinkám od sousedky usnul. Budil se v noci krátce, s kratšími záchvěvy křečí, spíš vteřinovými. Nakonec usnul spánkem spravedlivým a hlídaným.. Ráno se začal ztrácet.. Držela jsem ho v náručí a zvažovala, zda ho takto klidného a mírového budit, a pro svou zoufalou lásku a slzy vracet zpátky, když on už nechce.. hladila jsem ho do poslední chvíle.. 

No tak jako takto.. Před stěhováním jsem další pejsky brát nechtěla, ale pak vidím vzhledově totožné chuďátko s Lůcou a Oskim, které našli jako klubíčko v krabici sežrané napůl od blech. Dle info z útulku navíc celodenní spáč, neslyšící, takřka nevidící, se šelestem na srdíčku, prostě hodně moc let.. Bohoušek tedy s námi zvládnul parádně stěhování a užívá teď jen velké zahrady, kam si ťapinká kdy chce, peloušků na každé skříňce i postýlce :), a klidu příjemné atmosféry jurty, kde nyní se smečkou bydlíme :-)..
Podobnost s ostatními mými členy vzala již na místě za své. Je miniaturní :-)!!! Dokonce bych se nedivila, kdyby byl kdysi nepovedená čivava nebo naháček (ač lysiny všude po těle má prý spíš od blech). Není v dobrém stavu, hubeňoučký, rozklepaný, s překrásnými dvěma zoubky, co mu čumí z papulky.. Ale je při chuti k jídlu i do života. Je úžasně kontaktní a ostatní pejsci ze smečky ho hned zajímali. Ti se chovají slušně a hluchému seniorkovi tolerují i to, že neslyší jejich vrčení (když jim náhodou už moc leze doslova do zadku :-D). Smečka ho okamžitě přijala za svého a panička se zamilovala ještě před příjezdem domů :)

Pro Boročka (původním jménem) jsem si jela do Ostravy, čímž děkuji všem, co se s ním přišli se slzami v očích a dojetím rozloučit, za jejich laskavou péči. Nevěřili, že by mohl ještě najít domov. A já nevěřím, že todlencto zlatíčko (na které si jen vzhledem k velikosti budu muset dávat pozor pod nohama :)) někdo mohl nemilovat.. Ale děkuji za to, protože díky tomu Bohoušek mohl skončit u nás natrvalo a nadožití :). Krásné jméno mu dala ještě paní v útulku, které tímto posíláme spousty veselých pozdravů :).

 

Zobrazení: 3436