Dagles

27.10.18 -Velký největší Daglesí brach ze spánku vzdechl, že mě chce u sebe.. položil si mi hlavu do klína a v míru dnes v noci vydechl naposledy..
Do posledního dne a chvil je nejsilnější a nejstatečnější hrdina mého srdce. Jen prorůstající nádorky všude po těle a řidší stolice naznačovaly, že něco není v pořádku. Jinak byl taaak silný! I krátkou vycházku, ač šmatlajíc, s námi chtěl zvládnout a taky zvládnul..
Jeho velikost, jeho místo, .. taková díra! Pochopí jen ti, kdo ho znali. Každému se okamžitě vryl tak hluboko.. Velikost pana Daglese potřebuje veliký čas ke vstřebání. Můj obřík leží tak mlčky..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁKLADNÍ POPIS: PAN PES, smetiskový, nar. cca 2007, útulek Milevsko

POVAHA: Jeho Veličenstvo, podle toho se i chová, moudrý, vznešený. První dny mi nechtěl překročit práh domu a z nových povrchů má obecně strach. Domnívám se tedy, že byl čistě venkovní, možná i bez vycházkový. Na vodítku zpočátku tahal, ale to jsme dali za týden do pořádku. Rychle si zvyknul na pravidla, okamžitě je přijme, jeho občasné prepty zkouší už jen symbolicky. Možným a asi jediným důvodem, co mě napadnul, proč ho někdo vyhodil na smetiště, je, že měl v sobě nádor na prostatě. A přeci jen léčba německé dogy není jen tak laciná. Dagliška jsem tedy nechala kastrovat, bohužel v jeho věku nastaly komplikace a málem při hojení vykrvácel. Reoperaci (při které jsem nechtěně asistovala, neb jsme opravdu neměli čas na pohotovosti čekat, až sestřička doobědvá) naštěstí za energetické podpory obrovské spousty lidí zvládnul a od té doby je to naše Výsost neohrožená .. I když.. bojí se čehokoli menšího uštěkaného alá „mámo zachraň mě!“. S většími psíky pro změnu umí vyhodnotit ohrožení paničky a nebrání se mě bránit. Bohužel i před slepičkou, takže naše Máňa, stejně jako cizí kočička na naší zahradě, bohužel neměli chodit přes plot, kde je Daglik. Přesto ve velkém tělě velký duch, kam přijde, vzbudí respekt, jenže on se hned natulí a chce se mazlit. Stále říkám, povahou je malý velký pes .

MOŽNÁ PODPORA: Ideálně finanční, náklady na „provoz“ jsou vyšší. Případně hračky na pětiminutové roztrhání (tedy ideálně šité; rozhodně prosím VELKÉ NE kuličkovým plyšákům), nebo i nabídka hlídání takového telátka od zkušenějších lidí.

 

Číslo účtu: 2700954154/2010(Fio banka)

IBAN: CZ7420100000002700954154

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX