FLÍČEK

28.4.17 - poslední měsíc byl pro Flíčka sinusoida dní kritických, vs. dní veselých. Dokud on sám chtěl, bojovali jsme. Nasadili jsme kapačky, vitamíny, podpůrnou ledvinovou léčbu, diety.. Atb na infekce pro změnu zhoršovaly ledviny, bylo to vždy léčit jedno na úkor zhoršení druhého. Ale statečník, inspirace chuti k životu, Flíček pantoflíček tak dlouho, tak strašně moc dlouho chtěl žít.. Až nakonec jsme začali tušit, že dál to už nepůjde.. Leželi jsme spolu celý den v postýlce, Flí už nechtěl více dní nic jíst, na nožkách se skoro neudržel, u pití jsem ho přidržovala.. A přestože nechápu, kde bral síly na ještě pár kroků po zahrádce, poslední den, v houpacím křesle v mé náruči, v dece teple a šepotem lásky, vydechnul naposledy. Flíčkův pantoflíčkův odkaz carpe diem zůstává.. Nikdy na tebe nezapomenu Flí, nikdy!!!

---------------------------------------------------------------------------------------

Flíčkovi výsledky jsou konstatní, bohužel ani po kapačkách a dietě není zlepšení, ale my bereme to dobré - tedy, že ani zhoršení :). Budeme bojovat :).

Flíček po kapačkách v domácím prostředí a přísné dietě ožil a já začínám opatrně doufat ve víc, jak pár (tý)dnů :). Užíváme dne, ale věřím, že společně si užijeme třeba nejen léto :).

8.2.17 - návštěva veta nepřinesla dobré zprávy. Flíček má více jak 66% selhání ledvin.. Kdo to znáte, víte i prognozu.. Prostě budeme rádi za každý další den a s tím ho nenabízím k adopci, ale dožije u nás v lásce a stabilním prostředí.. doprčič... bulím jak kráva. Takový zlatíčko! Prosím, važte si života, jakéhokoli! Vždyť ta bijící srdce jsou takový dar!

Lze se stát adoptivním rodičem Flíčka, což znamená platit pravidelné příspěvky na jeho měsíční náklady. V tom případě mi prosím napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Vaše jméno, ráda bych takové dobrodince k pejskovi uvedla, jak na našem webu, tak na fcb profilu naší skupiny :). Děkuji za pejsky :-* !

Pokud byste chtěli přispět na Flíčka a jeho léčbu, číslo účtu je:
2700954154/2010 (Fio banka)
IBAN: CZ7420100000002700954154
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX


-------------------------------------------------------------------------------------------

7.2.17 - díky fantastickému človíčku  (dělá převozy pejsků pravidelně, po celé ČR!!!) k nám dnes docestoval překrásný stareček, kterému jsem dala příznačné jméno Flíček :). Jarda vyjel před pátou hodinou ráno a celou dobu mě informoval o cestě, převzetí, průběhu. Popis povahy převezmu od zachráněnkyně, u které od prosince byl, když ho viděla se toulat kolem slovenské romské osady. Spolubydlící s pejskem žel nesouhlasila od začátku, tak se dostal Flíček k nám.. A teď poslouchejte tu dokonalost :) :
"Ma okolo 10 rokov, to je na male plemeno skor vysoky stredny vek, takze este moze mat par peknych rockov pred sebou.
Ak konktretne vy nemate priestor, mozno u rodicov, u babky by sa nejake teple miesto naslo..? Je vhodny len do bytu, ma hygienicke navyky, no uvital by castejsie vencenie. Ked ale v noci spi, vydrzi od 22:00-10:00 bez problemov.
Je priatelsky ku inym psom, chce sa hrat. Ludi ma rad, nechava sa skrabkat a hlada u nich jedlo :)
Je malo aktivny, cize vhodny skor ku starym ludom, ale stale culy, zaujima sa o svet, apetit na vyrazny.
V byte nenici nabytok a ked vam spadne jedlo, nemusite ho uz dvihat, je poriadkumilovny.
Vycviceny nie je, ale je socializovany, pekne chodi na voditku, netaha.
Cestovanie v MHD ma v lavej zadnej, do nakupneho centra na kavicku zajde rad :).
Bohuzial zistili sme, ze psik je takmer hluchy a zle vidi, v priestore sa ale orientuje dobre." 
Za sebe ještě dodám, že na vycházce se drží smečky i mě, nemá tendence se zdržovat, hledat, nebo utíkat :). Co víc si přát :).
-------------------------------------------
Flíček dnes extrémně pil (uvidíme, zda to bylo jen dlouhou cestou) a trochu hůř mu chodí zadní nožičky. Po chvíli se ale rozběhal. Zítra zajdeme k vetovi nechat vyšetřit ledviny, zrak, sluch, natočíme srdíčko, ač nemá zatím žádné projevy kardiaka, a podpoříme klouby. 

IMG 20170207 154858

IMG 20170207 153750