Čendaman se přesunul z dočasné péče k nám pod Blaník, odkud stále vyhlíží trvalý domov.. Je to aktivní dědula, odhadem snad kolem 10 let, u nás na dožití být nemusí a ani to není prostředí, které by mu vyhovovalo. Je dost chytrý na to, že může s páníkem klidně ještě jezdit po výcviku nebo jiných zážitcích, perfektně reaguje na pamlskový výcvik. Bude pro něj také lepší místo, kde se nebude muset dělit o pohlazení s dalšími 15 pejsky, před kterými se Čendík bojí, zda stále patřím i jemu . Prostě má občas majetnické tendence, tak prochází vysvětlením, že u nás je všeho dost pro všechny . Chápe náramně, může k dalším vyrovnaným pejskům i fenkám, je kastrovaný. Jen je lepší do většího prostoru. U nás o něj zakopávají důchodci poloslepí a s horší orientací a Čendík nemá svůj klid.
Umí chodit na vodítku, netahá a je to šikula tím spíš, že v útulkovém kotci, odkud k nám doputoval, strávil nemalou část svého života a procházky zde byly spíš svátkem jak pravidlem. Čendík může do bytu i do domečku, samotu zvládá, zahradu neničí . Veškeré zkušenosti a tipy rady triky vždy budoucím majitelům dopodrobna ke všem pejskům předáváme.

Pokud máte zájem o Čendíka, prosím kontaktujte mě zde na fcb do zprávy, nebo pošlete mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.m . V případě zájmu o více info volejte prosím mezi 19 -20h na tel.č. +420 603 143 341.