4.8.17 - DERIK U NÁS ZŮSTÁVÁ. Už teď je jasné, že Derik od nás nikam nepůjde. Stal se z něj tak trochu závisláček se specifickou povahou, a když vím, že se málem uzoufal k smrti ztrátou předchozí paničky, nechci ho podobné situaci kdy vystavit znovu. A protože se z něj stala veselá kopa a vrtichvost, zapadne jako nic . Sice zkouší občas bububu na psí kolegy, majoritně samce, ale to vychytávám už při jeho myšlence, takže chápe dost rychle, že takové chování u nás není dobré ani zkoušet. Tudíž tu žijeme všichni v lásce a Deriček s námi .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Původním jménem Teriček (u nás máme už Taričku, tak jsem ho přejmenovala na Derikiho), bude k adopci až po skončení dědického řízení. On totiž chuďátko skončil nešťastnou shodou okolností po zemřelé majitelce v zapečetěném bytě několik dní! Police se vymluvila na svátek na úřadě, kam je povinnost takovou situaci hlásit (nahlásili to, ale že řešit to můžou až zasednou na úřadě ve všední dny), a pravda, útulek o staršího pejska nejevil extra zájem (který by měl mít povinnost se postarat).. Velký dík patří nakonec panu Vodičkovi z odboru Životního prostředí pro Prahu 8, který když zjistil situaci, okamžitě jsem mohla Derička převzít do bezpečí a zázemí.
Deriki první dny u nás strašně moc smutnil, plakal, stál u dveří, kňučel ve dne v noci a sama jsem se bála, zda se mi ho podaří probudit k životu. Bodejť také, celý život žil jen se svou paní v Praze, znal jen ji a okolí jejich domu, žádnou moc manipulaci, povinnou návštěvu veta jen jednou za rok. Všechno pro něj bylo tak nové a tak moc se tomu zpočátku bránil! Ale pak se z něj vyklubal báječný pejsek, umazlený společník a parťák zbytku smečky :). Mrkněte na videjko jeho probuzení: https://www.youtube.com/watch?v=MUdPHekQAXU . Přesto si myslím, že jeho šance prožít život jako jedináček nebo jen s pár dalšími pejsky (tu jich mám víc jak 10), někde u domečku (miluje pobyt na zahrádce), po večerech na gauči, kde bude mít jen svou paničku a bude hlazený jako jediný, by neměla zapadnout ani přes jeho věk 12ti let. U nás podstoupil kastraci z důvodu novotvaru na varleti, má vyčištěné zoubky a spousta z nich i pryč. Tudíž je ale nyní bez medikace, zdravý, hravý, veselý, snad jen kdybych měla své ruce jen pro něj by mu udělalo lépe :). A tak, po skončení dědického řízení, kdyby se našla dobrá duše, možná rodinka na venkově, které by dělal společnost, jistě by si s láskou užili jeden druhého ještě po mnoho let. Vycházky nepotřebuje dlouhé, a pokud, tak si hlídá pánečky sám. Rád chodí navolno, ale ani vodítko mu není cizí. Udělá si svá kolečka kolem majitele, v blízkém okolí, a hned kouká, jestli vás má nadohled :). 

V případě zájmu o více informací můžete volat prosím ve večerních hodinách mezi 19 - 20h na tel.č. +420 603 143 341 nebo napsat mail v případě zájmu o něj na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Pokud byste chtěli jeho pobyt u nás podpořit finančně (protože ti, co slibovali při převzetí pejska jeho podporu, samozřejmě zůstali u slibů), pak lze na číslo transparentního účtu: 2700954154/2010 (Fio banka). Děkuji všem, kteří na psí důchodečky nezanevřou :) .

18556955 1954318751448199 7283252876669753503 n

IMG 20170510 131619

IMG 20170517 111755