Milí přátelé a příznivci Františků, ať už dlouholetí či noví se zájmem zjistit něco o organizaci Psí cesta František :). Ráda bych s vámi zase po nějaké odmlce pohovořila i na webu; v případě zájmu horké aktuality najdete na facebookové stránce Psí cesty František zde

Často se mi stává, že jsem kontaktována se žádostí o umístění pejska (po zemřelém majiteli nebo nutnosti stěhování, nálezy pejsků, podezření na týrání, atd apod). Většinou vás musím bohužel odmítnout. Nejsem útulek a nemám neomezenou kapacitu, ruce mám jen jedny, ač s pokorou a vděkem děkuji za každého dalšího stálého pomocníka, co se nabídne a může zde třeba pobýt i více dní (takže pokud byste chtěli být pravidelnými účasníky naší Cesty, napište mi prosím mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - seznámím vás ráda se zdejším chodem, fungováním, a budete-li mě moct občas zastoupit, uděláte ze mě malou šťastnou blechu, protože se snažím, aby zde se zvířulátky někdo byl, i když třeba jedu jen na veterinu). Nicméně i přesto počet zvířulátek zde je omezen, a proto pokud se mi uvolní místo, dalšího miláska si vybírám obvykle sama. Na druhou stranu nenechám potřebné ve štychu. Taaaaakže, co pro vás můžu udělat a vy pro mě je, že mi do mailu napíšete rovnou co nejvíc informací o pejskovi, kterému potřebujete najít domov (věk, snášenlivost s ostatními, ideálně nějaké zvyky, povahu, zda je kastrovaný, veterinárně ošetřený apod). Přidejte pár fotek, kontakt a region, kde pejsek je, popřípadě zda byste pomohli s převozem. Ráda udělám inzerát a dobra je mezi lidmi neskutečně moc, věřte mi :). To, že pejsek nemůže být třeba přímo u mě neznamená, že mu společně nenajdeme domov :). Čím více info mi k němu dáte, tím větší je šance, že by se mohlo hledání nového peloušku podařit. Tudíž nezoufejte, že není místo u mě neznamená, že není někde jinde :). Když se jedny dveře zavírají, pouze je zapotřebí se rozhlédnout, které jiné se otevřely..

Momentálně tu mám pejsky na dožití (obvykle beru věkově 13+) i mladší na doplnění energií (se kterými tu pracujeme), kočičky k adopci i stálé, koníky - z toho některé zraněné nebo vysloužilé závodní, slepičky z velkochovu a nově také ve spolupráci se Záchrannou stanicí ve Vlašimi nelétavé holoubky, kterým se snažím ukázat a vytvořit prostředí dostatečně podnětné a zábavné i přesto, že nemůžou roztáhnout křídla. Je tedy pořád co dělat, pořád něco nového tvoříme, a snažíme se zaplnit zdejší prostor světlem a dobrem, což návštěvníci jak tvrdí, je cítit a rádi se sem vracejí :).

Bohužel během srpna a září 2020 musím z důvodu organizačních přestaveb odmítnout všechny návštěvy (vyjma stálých pomocníků a přátel). Potřebujeme se dočasně vystěhovat z naší milované jurtičky, a trochu to tu po pěti letech zrenovovat, uklidit, zrekonstruovat, vyčistit, abychom to tu měli opět hezké a voňavé. Pejsci staroušci samozřejmě nemají už hygienu jako zamlada, tak prostředí dostává zabrat, a je na čase udělat zde trochu generálku. Protože bych neměla u toho čas se vám věnovat, a vlastně vás ani kde ubytovat (všude bude plno lidí), prosím o shovívavost a trpělivost, a máte-li zájem nakouknout pod pokličku Františků, ve vyblejsknutém prostoru vás ráda znovu uvítám od října 2020 :).

Přeji krásné léto a světlo na vaší Cestě :)