"VÁNOCE - NESLAVÍM", hrůza, děs, nervy, stres.. Taky vám to něco říká? Mnoho let jsem také takto pozérsky si odmítala užívat vánoční čas, protože přece nebudu dělat, jak se mi všechna ta blikátka líbí a jak se mi líbí ty koledy v obchoďácích a všechen ten kolotoč kolem.. Ale víte co, MNĚ SE TO FAKT LÍBÍ :) :) :) !!! A klidně vám to taky na plnou pusu řeknu :) !!! 

Jako takto. Už dlouho vím, že radost není vnější, že jako svádět svoje ne/štěstí na kohokoli jiného jak sebe, je podobné, jak kdybych za zimu obviňovala právě tu zimu - a ne sebe, že jsem se blbě oblékla :). Chápete, co tím chci říct. No mám na výběr - buď advent protrpím, nebo si ho užiju. Ale je to MŮJ výběr. Pokud vám někdo nabídne, že můžete den buď trpět, nebo si ho užít, co zvolíte :) ? A teď tajemství - JE TO NA VÁS :) !!! Je to na našem nastavení v hlavě, jak chceme věci vidět. Rozhodla jsem se milovat fronty, málokdy jindy během dne si najdu čas pro svoje tiché vnitřní rozjímání. Můžu se ve frontě rozčilovat, jasně. Jen si nejsem jistá, jestli to tu frontu urychlí (alias neurychlí :) ). Anebo, když už tu musím stát, čas můžu využít. Rozhlédnout se kolem, nebo do sebe. Popřemýšlet si, utřídit si další myšlenky, ježiš jak já mám ráda fronty! A jestli spěcháte - není chybou fronty, že tam je. Je tam každé Vánoce. Počítejte s tím a vyražte tak, abyste nespěchali. Potom se nemusíte rozčilovat na věci, které jsou tak nějak občas dané :).

Advent jsem se tak rozhodla nasávat, užívat, milovat tu lásku kolem a normálně se to vrací! Stačí zvednout oči a kolem je tolik úsměvů, které se pochytají na ten můj. Kolem je tolik úžasných vůní, které stimulují vzpomínky na mé milované dětství. Tolik milosti, světla, radosti, zpěvu, tance.. No jen blázen si toto může užívat :) ! Nechcete se zkusit na chvíli zbláznit spolu se mnou? Nebojte, v překrásném adventním čase se takový váš rozmar ztratí ;-).. 

Mám vás všechny moc ráda, fakt :).