10.3.2016 - Spolupráce

PROSÍM O DVĚ MINUTY VAŠEHO ČASU A KLIDU NA PŘEČTENÍ ;)

Milí známí i neznámí, všichni, kteří v tomto materiálním světě chtějí udělat něco jen tak, pro dobrý pocit, s dobrým úmyslem . Je spousta možností, jak na Psí cestě František pomoct, a nebojte se, možnost je opravdu pro každého ;) Takže Vás poprosím o chvilinku času a klik na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kam mi napište, pokud se pro nějakou cestu rozhodnete ;)

1.) Předkontrola

Tvořím databázi lidí na kontroly a předkontroly v adopčních domovech. Tedy lidí, co jsou ochotni se zvednout z pohodlí gauče a jet se podívat k někomu do domácnosti, popovídat, udělat z toho doma záznam a podat mi telefonicky nebo přes Skype zprávu, váš názor. Nebojte . Domácnosti se zájmem o adopci nebo i s již adoptovaným pejskem budou o vaší návštěvě informováni a v adopční smlouvě podepisují souhlas s těmito návštěvami. Slušní lidé vás budou vítat, což jsou zatím všichni, protože adopce pejsků důkladně prověřujeme předem. Pokud bude problém, budu ho řešit už já ;) Prosím v případě zájmu o mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde mi hlavně uveďte: jaký region můžete obsáhnout + kontakty na vás + vaše časové možnosti + zda vlastníte automobil nebo byste byli v dosahu MHD. Děkuji . 

Je možné, že zrovna vás nikdy neoslovím. Ale budete na seznamu dobrých duší, co se chtějí zapojit a toho si nesmírně cením i tak .

2.) Dočasná péče

- tam není naopak lidí nikdy dost. Co to vlastně je a co by to pro vás obnášelo? Je to něco jako „pěstoun“ pro pejska. Tedy máte ho na určitou dobu (dle vašich možností) a hledá se mu mezitím trvalý domov. Moji „dočaskáři“ mají právo veta, tedy, pokud se najde zájemce, ale oni se mezitím s pejskem sžili a mají pro něj dobré podmínky, mají právo místo smlouvy o dočasné péči podepsat jako první smlouvu o adopci . Jinak pejska inzeruje aktivně spolek a ve spolupráci s ostatními hledáme trvalý domov. Náklady na pejska jdou na spolek, oproti účtům. Může to být i včetně stravy, ač někteří dočaskáři si zajišťují granulky nebo maso pro pejska sami. Nicméně spolek Psí cesta František dává garanci plně hrazených nákladů na takového pejska. Na vás je potom podat o něm co nevýstižnější popis, jaký je povahou, aktivitou, nároky na čas, ke komu by se asi tak hodil, jestli se snáší s ostatními pejsky (ideální je tedy brát ho do různého prostředí, ale máme v nabídce i pejsky, kteří naopak ocení klid) apod. Aby se pokud možno nikdy nestalo, že se pejsek z nového domova po adopci vrátí z důvodu nesouladu s novou rodinou. Pokud byste mohli poskytnout nějakému pejskovi dočasný domov, tady bude zapotřebí více informací, abych k vám dala pejska, který bude pro vás vhodný a nedošlo k nedorozumění. Služba není placená penězi pro vás (náklady jsou hrazeny), ale neskonalou vděčností opuštěných duší, co to potřebují a jejich bezpodmínečnou láskou . V neposlední řadě vaším dobrým skutkem; a to také není málo . Na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. mi prosím pošlete tyto údaje: popis místa, kde bude pejsek u vás ubytovaný + vaše časové možnosti + dobu, po kterou můžete u sebe pejska nechat (někdy se hodí i pár týdnů!) + vaše zkušenosti s pejsky + členové vaší domácnosti vč. zvířat (některé pejsky dám raději do domácnosti bez dětí, jiní jsou naopak k nim vhodní apod.) + kontakty na vás.

Prosím dobře si rozmyslete, zda můžete dočaskovat. Hodí se opravdu někdy i pár dní nebo týdnů, ale pokud si vás zapíšu (samozřejmě údaje můžeme kdykoli upravit), ráda bych to měla najisto. Není nic horšího než pak na desátý telefonát slyšet výmluvu, proč to nyní nejde. Děkuji .

3.) Finanční pomoc

Pokud nemáte čas a chuť pohybovat se v terénu nebo přímo pejska dočaskovat, můžete nám pomoct i finančně. Taková padesátikorunačka měsíčně ve větším počtu udělá divy . Specializuji se na seniory, kdy péče o ně je přeci jen trochu více nákladná. Nemáme akutní situaci, na kterou bych nyní neměla peníze a věřím, že jen tak žádná taková nenastane . Nicméně penízky nebudou nikdy použity na jiné účely než pro dobro členů spolku, a navíc jejich pohyb můžete sledovat na transparentním účtu: Číslo účtu: 2700954154/2010 (Fio banka); IBAN: CZ7420100000002700954154; BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX. Děkuji za jakýkoli příspěvek, ať už jednorázový, nebo trvalým příkazem .

4.) Sdílení

Jestli nemáte ani možnost finanční, i tak se dá spolupracovat na dobré věci . Stačí klik. V albech postupně přidáváme pejsky, kteří hledají domov. Některým pomáháme externě, jiní jsou v dočasných domovech. Pod každým albem na fcb skupině Psí cesta František https://www.facebook.com/groups/950622668350410/ existuje malinký čudlík a ten oznamuje SDÍLET ;) Sdílení má smysl. Spousta z vás má více jak 100 přátel. Možná mezi nimi máte jediného, kterého zrovna tento pejsek osloví.. Možná mezi nimi máte dalšího, co to bude sdílet a někoho z jeho přátel pejsek osloví.. Protože právě díky sdílení pejsci nejčastěji najdou domov. Tak se toho nebojte ;)

5.) Sdílet se dá i tento příspěvek ;) 

DĚKUJI VŠEM S POKOROU ZA VÁŠ ČAS (nebylo to víc jak dvě minuty, ne ;) ?), že jste dočetli až sem, a možná i za minutu navíc na zamyšlení, kterou verzi pomoci z nabízených byste mohli využít zrovna vy . S láskou a úctou zdraví Jana .